Hayatınızı Değiştirecek 10 Alışkanlık

1

 
1- Güne erken başlayın.

Uyku insan hayatı için çok önemli bir faktör bu nedenle yeterli ve düzenli uyku uyumak sağlık açısından çok büyük önem taşımakta. Kaliteli ve düzenli uyku uyumak size canlılık katacak, güne enerjik başlamanızı sağlayıp verimliliğinizi artıracak, sosyal ve sağlıklı olmanıza katkıda bulunacaktır.

2- Sağlıklı besinleri tercih edin.

Yediklerimiz hem fiziksel hem de zihinsel sağlığımız için önemlidir. Ne yerseniz osunuzdur. Bu nedenle bedeninize ve ruhunuza iyi gelecek yiyecekler seçmeye özen gösterin.

3- Olumsuz düşüncelerden uzaklaşın.

Olumsuz düşüncelerin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Olumsuz düşünceler sizi çaresiz ve umutsuz hissettirebilir. Bu hisler beden ve zihin sağlığı açısından oldukça tehlikeli bir hal alabilir. Olumsuz düşüncelere takılarak hayat kalitenizin düşmesine izin vermeyin.  Sürekli şikâyet etmektense çözüme ulaşmayı deneyin.

4-Çevrenizi temiz ve düzenli tutun.

Temiz bir çevre temiz bir beyin demektir. Ortamınız temiz ve düzenli olduğunda net bir düşünceye sahip olursunuz. Yapacağınız ilk işlerden biri çevrenizi temiz tutmak olsun.

5-Ertelemek yerine başlangıç yapın.

Yapmak istediğiniz şeyleri erteleyip gözünüzde büyümesine izin vermeyin. Unutmayın başlamak için en iyi an şu andır. Başlamak istediğiniz işe küçük de olsa bir adım atın.

6- Egzersiz yapmayı ihmal etmeyin.

Kalp ve damar sağlığı için egzersizin çok büyük bir öneme sahip olduğunu biliyoruz. Egzersiz aynı zamanda sizi olumsuz düşüncelerinizden uzaklaştıracak anda kalmanızı sağlayacaktır.

7- Kiminle vakit harcadığınıza dikkat edin.

Kiminle vakit geçirirseniz o olursunuz çünkü alışkanlıklarını düşünce kalıplarını, davranışlarını taklit ediyorsunuz. Olumlu düşüncelere ve alışkanlıklara sahip insanlar ile vakit geçirmeye özen gösterin.

8-Yeni şeyler öğrenin.

Yeni şeyler öğrenmek insan ruhuna oldukça katkı sağlamakta.  Bilginin güç olduğu bu toplumda öğrenmek size güç katacaktır. Öğrendikçe özgürleşir, özgürleştikçe de kendi sınırlarınızı kendiniz belirlersiniz.

9-Stresinizi yönetin.

Stres birçok hastalığın arka planında bulunmakta. Ancak stres düzeyinizi dengede tutarsanız, stresin vücudunuzun ve ruhunuzun harekete geçmesi için faydalı bir rolü de bulunmakta. Her şeyin azı karar çoğu zarar durumu stres içinde geçerli. Düzeyinde stres çabuk harekete geçme, yaratıcı fikirler bulma gibi etkilere sahip. Stres düzeyinizi kontrol altında tutmak hayatınızı kolaylaştıracaktır.

10-Bir rutine sahip ol.

Rutinlerin insana güven veren bir tarafı vardır. bir rutin oluşturmak belirsizliklerden kurtulup, öngörülebilen duruma odaklanmanızı sağlar.

Etiketler

Yorum Gönder

1 Yorumlar
  1. beslenme ve egzersiz yapınca insan kendini iyi hissediyor, iyi hissedince de diğer her şey de iyi oluyor :)

    YanıtlaSil
Yorum Gönder
Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !